top of page

Hevelka Festiwal Piw Rzemieślniczych to pierwszy na Pomorzu festiwal piw promujący małe i lokalne browary. Jako miłośnicy piwa, w jego najbardziej wyszukanej formie wspieramy pracę i pasję ludzi stojących za każdą szklanką ulubionego gatunku piwa. Odwiedzającym pokazujemy szeroki i kolorowy świat najbardziej wyjątkowego alkoholu znanego człowiekowi od wieków.

Hevelka swoją nazwą nawiązuje do Jana Heweliusza – znanego gdańskiego astronoma i browarnika. Wywodził się z rodziny o typowo piwowarskich tradycjach. Jego pradziad Mikołaj, dziad Michał i ojciec Abraham trudnili się również browarnictwem. 

Wszystkie edycje, zostały bardzo ciepło przyjęta zarówno przez gości jak i wystawców. Jako organizatorzy tego wydarzenia zapewniamy, że kolejne edycje będą obfitowały w piwo, rozrywkę oraz zadowolonych gości. Naszym głównym celem jest ciągłe zwiększanie atrakcyjności festiwalu Hevelka poprzez dostępność wyjątkowych piw, zabaw i pysznego jedzenia, zachowując przy tym jego ducha i organizację na najwyższym poziomie.

Po więcej informacji zapraszamy

na oficjalną stronę wydarzenia:

 

bottom of page